Zprovoznění 1. části ŠKOLNÍ KNIHOVNY

Vážení rodiče,

jak jsme Vás již informovali, naše škola se zapojila do projektu ČTENÁŘSKÝCH DÍLEN (více o tomto projektu zde).

Na vytváření školní knihovny jsme usilovně pracovali a s radostí můžeme konstatovat, že školní knihovna (především) pro žáky 1. stupně je již zprovozněna a zpřístupněna dětem.

Zapůjčování knih se řídí těmito Pravidly školní knihovny, se kterými byli žáci seznámeni, a rozhodně je doporučujeme k přečtení i Vám. Zapůjčení knihy zaznamenáváme dětem do žákovské knížky zezadu – str. 25. Tam můžete najít, kterou knihu (a kdy) si Vaše dítě zapůjčilo a kdy má knihu vrátit. Žádáme Vás o dohlédnutí na včasné vrácení knihy do školní knihovy, aby si ji mohli půjčit další žáci.

Věříme, že se děti budou ke knihám chovat šetrně a že nám bude školní knihovna sloužit co možná nejlépe. Upozorňujeme Vás také na to, že zapůjčením knihy ze školní knihovny se žák zavazuje k dodržování výše uvedených Pravidel školní knihovny a k případné úhradě škody za poškozenou či dokonce ztracenou knihu.