Sportovní den v ARMY stylu

V sobotu 3. 6. 2017 se v areálu školy konal Sportovní den v ARMY stylu, pořádaný Spolkem rodičů při ZŠ Chuchelná.

Program byl opravdu nabitý a rozmanitý a rozhodně si jej užili nejen chlapci. V prvé řadě byla pro děti nachystána tradiční stanoviště, na kterých plnily různé úkoly:

• budovaly zátaras a házely granátem,
  • minohledačkou hledaly v písku ukrytou válečnou kořist,
  • zastřílely si ze vzduchovky,
  • otestovaly si fyzickou kondici,
  • poznávaly vlajky států,
  • vázaly uzly a luštily šifry,
  • ošetřovaly zraněné.

Za splnění všech úkolů děti dostaly odměnou nanuk a mohly se věnovat dalším zábavným činnostem – skákacímu hradu, několika bazénkům, které pro ně byly v areálu napuštěny, namalovat si obrázek na asfalt, mohly se jít i s rodiči občerstvit anebo si prohlédnout malou ochutnávku z připravované výstavy (která se chystá v prostorách bývalého obecního úřadu). Také se všechny děti i dospělí mohli projet transportérem, nechat si nalepit „tetovačku“ nebo si zahrát ping-pong či fotbal.

Slavnostně byla také odhalena nová keramická pec, která byla Spolkem rodičů věnována ZŠ Chuchelná a bude od září v provozu nejen pro zájemce z řad žáků.

Velmi příjemně strávené odpoledne jsme zakončili večerním promítáním filmu Fantastická zvířata a kde je najít – nechyběla přitom ani hromada popcornu 🙂

Spolek rodičů děkuje panu Bernardovi Opolonému a Klubu vojenské historie za pomoc s organizací Sportovního dne.