Realizace čtenářských dílen

Máme za sebou zkušební tříměsíční dobu projektu Čtenářské dílny, který jsme v září „rozjeli“. Zhodnocení? Veskrze pozitivní zprávy! Čtenářské dílny děti velice baví a na tuto hodinu se opravdu těší 🙂 A co víc, děti samotné vidí přínos dílen v tom, že čtou raději, častěji a více… Ať jim to nadšení dlouho vydrží!!!

Nabízím nahlédnutí, jak tato „dílna“ probíhá. V části hodiny si děti čtou knihu dle svého výběru, nálady a zájmu (kterou si na hodinu Čtenářské dílny přinesou z domu nebo zapůjčí ve školní knihovně). Mohou přitom zaujmout jakoukoli polohu či pozici (v rámci bezpečnosti) – podmínkou je jen ČÍST a NERUŠIT.

V další části hodiny si o četbě povídáme, plníme úkoly, vyplňujeme pracovní listy nebo své zážitky sdílíme s ostatními.

Na základě zájmu z řad rodičů přikládám Seznam knih v knihovně, která je určena (především) žákům 1. stupně. Po domluvě je ale k dispozici i žákům 2. stupně.