Mikulášský jarmark

V sobotu 3. 12. 2016 se na prostranství před kostelem v Chuchelné konal tradiční Mikulášský jarmark.

Kromě stánků s občerstvením čekalo na návštěvníky množství kreativních aktivit – pletení z pedigu, vyrábění adventních svícínků, zdobení perníků i baněk, možnost vyzkoušet si kutí železa atd. Vyrobit si také mohli vánoční přání a děti měly k dispozici celou výtvarnou dílničku se spoustou dalších výrobků.

Žáci ZŠ a děti z MŠ se však na tento jarmark připravovala již řadu předchozích dní. Ve výtvarných výchovách a pracovních činnostech vyráběli velké množství výrobků, které si pak návštěvníci jarmarku mohli zakoupit u stánku. Děti zajišťovaly i kulturní program. Ti nejmenší nám zazpívali, zarecitovali i zatančili. Žáci 1. – 3. třídy si připravili básničky, pěvecký kroužek Zlatonky nám pak zazpíval a zahrál 3 písničky – čertům, andělům i Mikuláši.

Na závěr jarmarku pan starosta rozsvítil vánoční strom a…. za dětmi přišel Mikuláš se svou družinou a obdaroval přítomné děti balíčky s dobrotami.