Drakiáda

Podzim bez pouštění draků si dokáže představit jen málokdo. A tak ve středu 30. 9. 2015 proběhla na školním hřišti Drakiáda pro děti z 1. stupně naší školy a děti z MŠ.

Větrné počasí přálo drakům i dětem. Na obloze to byla  skutečná přehlídka. Létali draci malí i velcí, draci, kteří vypadali jako živá zvířata nebo i takoví, které jsme si mohli splést s opravdovým dravcem. Někteří draci byli tak „divocí“, že odletěli daleko do okolí, ale také na nedaleké stromy.

Paní učitelky pečlivě sledovaly všechny draky a vůbec nebylo jednoduché určit vítěze. Nakonec došly k společnému rozhodnutí, že nejvýše vyletěl drak Karolínce Paluvové, Ellence Kamrádové a Markovi Josefusovi. Ale protože se všechny děti snažily své draky přesvědčit, aby vzlétli, každý si odnesl malou odměnu a nikdo neodešel s prázdnou.

Poděkování za organizaci akce patří p. uč. Neubertové, p. uč. Jakšové, p. uč. Musilové a paní vychovatelce Dagmar Melecké.