Cestovní kancelář aneb Cestujeme po Evropě

V sobotu 25. 3. 2017 od 14.30 se v tělocvičně ZŠ konal znovuvzkříšený projekt Cestovní kancelář aneb Cestujeme po Evropě.

V této akci soutěžili žáci 6. – 9. ročníku. Ti si již v prosinci vylosovali „svůj stát“, který měli za úkol v rámci tohoto projektu přiblížit ostatním – najít jeho zajímavosti, typická jídla či výrobky, známá místa či osobnosti…

Žáci 6. ročníku tedy prezentovali Francii, 7. ročník Rusko, osmáci Itálii a žáci 9. ročníku Německo.

Prezentace všech států byly velice zajímavé a zábavné a bylo znát, že si s nimi žáci i třídní učitelé dali obrovskou práci!!! Věru nebylo jednoduché vybrat vítěze… Tento nelehký úkol byl naštěstí vložen na bedra všech přítomných diváků (vyjma soutěžících), kterých se sešlo opravdu překvapivě mnoho.

Hlasování proběhlo formou žetonů, které diváci vhazovali do volebních krabic jednotlivých států. A výsledek?

Na totožném 2. místě se umístily hned 3 státy se stejným počtem hlasů!!! Francie, Itálie a Rusko. Vítězem se tedy stalo… Německo v podání žáků 9. ročníku a jejich třídní učitelky Mgr. Lucie Palyzové!!!

Cestovní kancelář zahájila i vyhodnotila paní ředitelka Mgr. Monika Slivková. Na úvod soutěže zazněla hymna Evropské unie – Óda na radost Ludwiga van Beethovena v podání pěveckého kroužku ZLATONKY – zahraná na Bobotubes. Čas potřebný na sčítání hlasovacích žetonů nám pak zpříjemnily mažoretky, které nám předvedly svá 2 pěkná vystoupení.

Jak můžete posoudit z fotografií i z videí, byl to skutečně vydařený, zábavný i poučný projekt a věříme, že si jej zase někdy zopakujeme 🙂