Adaptační kurz 6. ročníku

Od čtvrtku 3. 9. do pátku 4. 9. 2015 se žáci 6.ročníku zúčastnili adaptačního kurzu v kempu Kajlovec v Hradci nad Moravicí.

Cílem kurzu bylo, aby se žáci a jejich paní uč. Petra Švanová lépe poznali a usnadnili si tak začátky v novém kolektivu. Celý kurz byl nabitý mnoha aktivitami, které byly rozděleny do několika bloků (komunikace, důvěra, empatie…).  V těchto aktivitách měli žáci za úkol například zjistit co nejvíce informací o svém novém spolužákovi (i o paní učitelce) nebo si vyzkoušeli, nakolik svým novým spolužákům důvěřují – zda je při skoku udrží na rukou. Žáci si také zkusili, jaké to je, uvařit na ohni kotlíkový guláš, přičemž suroviny na jeho výrobu si museli nejprve podle indicií najít. Nebo změřili své síly ve hře „Člověče, nezlob se ŽIVĚ“, která se pro velký úspěch musela zopakovat.

Čtvrteční večer u ohně všem zpříjemnila paní uč. Musilová, se kterou jsme si mohli u kytary zazpívat známé písničky.

Celý kurz proběhl ve veselé náladě a všichni se těšili na pondělí, kdy se znovu společně ve škole potkají.