28.05.2024 – Soutěž Wolfram

V úterý 28. 5. 2024 se tým našich žáků ze sedmého ročníku ve složení Valerie Olejáková, Sofie Moravcová, Michael Krautwurst a Matěj Vílím zúčastnil branně vědomostní soutěže Wolfram.

Tato soutěž pro nás není novinkou, již dvakrát jsme o postup do krajského kola bojovali v předchozích letech v Opavě. Tentokrát jsme však vyrazili do Ostravy na ZŠ Porubská. Tato soutěž pořádaná Armádou ČR kombinuje fyzické dovednosti s vědomostními úkoly. V rámci soutěže si tým otestoval nejen své znalosti o výsadku Wolfram a poskytnutí první pomoci, ale také svou kondici v několika různě fyzicky náročných disciplínách, například vytrvalostní běh, střelba ze vzduchovky, trojboj či hod granátem.

V konkurenci 12 týmů reprezentovaných převážně žáky osmých tříd obsadili naši sedmáci krásné osmé místo.