22.12.2023 – Vánoční laťka

Poslední den před vánočními prázdninami jsme celá škola tradičně žili Vánoční laťkou.

Vyučování jsme zahájili Hydeparkem 8. ročníku. Zbytek 1. vyučovací hodiny jsme strávili ve svých třídách, pak jsme se ale již vydali do tělocvičky zahájit toto každoroční sportovní klání.

Soutěží nás provázeli deváťáci Lukáš a Jan Pekárkovi. Nejprve nás svým zpěvem přivítaly Zlatonky a pak se již začalo skákat. Soutěže se zúčastnilo celkem 11 dívek a 16 chlapců. Podpořit a zpestřit soutěž přišlo také 6 bývalých žáků naší školy.

Atmosféra byla od začátku plná sportovního napětí, emocí a veliké podpory obecenstva. Laťka se zvedala víc a víc, soutěžících bylo postupně míň a míň – až se konečně výška laťky zastavila na neskutečných 170 cm!!!

A kdo tedy nakonec vlastně vyhrál?

Chlapci Dívky Externisté
Umístění Jméno Výška skoku Umístění Jméno Výška skoku Umístění Jméno
1. Matěj Mrovec 170 cm 1. Aneta Segsulková 130 cm 1. Vojtěch Brendl
2. Ondrej Večerek 150 cm 2. Kateřina Komárková 130 cm 2.  Petr Halfar
3. David Josefus 150 cm 3. Viktorie Nováková 125 cm 3. Štěpán Hluchník

Oceněni byli nejen výherci, ale také sportovci, kterým se sice dnes dařilo nejméně, stálo však za to odměnit jejich obrovské nasazení a nadšení.

No a kdo si domů odnesl KAPRA? Kapra Luboše si letos vyskákal Matěj Mrovec – rozdíl jeho výšky a té dosažené byl pouhých 11 cm!

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci celé akce a zvláště pak paní učitelce Hiltavské, bez které by to nešlo 🙂