27.11.2023 – Jednodenní stávka zaměstnanců ZŠ a MŠ

Vážení rodiče, chtěli bychom vás informovat ohledně jednodenní stávky, která byla vyhlášena Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství na pondělí 27. listopadu 2023.

Do stávky se zapojí 35 zaměstnanců naší základní a mateřské školy (pedagogičtí pracovníci i správní zaměstnanci).

Cílem stávky je upozornit na nedostatek finančních prostředků ve školách, který by způsobil výrazný pokles počtu hodin věnovaných výuce, omezení možnosti školy dělit třídy na skupiny, ve kterých je vzdělávání efektivnější, zvyšování počtu žáků ve třídách, omezování volitelných předmětů, ohrožení existence malotřídek.

Zároveň také chceme upozornit na to, aby nedošlo ke snížení platů nepedagogických pracovníků (zaměstnanci, kteří zabezpečují stravování, údržbu, administrativu) a pedagogů v roce 2024.

Za zaměstnance ZŠ a MŠ Chuchelná

Mgr. Eva Ostárková