19.10.2023 – Globetrotter

Ve čtvrtek 19. 10. 2023 se 4 žáci naší školy zúčastnili soutěže Globetrotter, kterou každoročně pořádá Wichterlovo gymnázium v Ostravě.

Globetrotter neboli česky světoběžník je anglická soutěž žáků 9. ročníků základních škol. Letošním tématem byly Spojené státy americké.

Soutěžní skupina z naší ZŠ se skládala z těchto žáků: Sabči Zajíčkové, Honzy Pekárka, Honzy Stočka a Marka Josefuse.

Pro žáky byla připravena prezentace, poslech, test zaměřený na všeobecné znalosti o USA a hudební poznávačka amerických interpretů. Soutěžili jako jednotlivci, ale jako tým se poté zúčastnili i únikové hry.

Nejlepší umístění získal Jan Stoček, který skončil na 5. místě. Další účastníci se umístili mezi 20. a 30. místem při konkurenci více jak 70 dětí.