05.-07.06.2023 – Školní výlet žáků 9. třídy do Olomouce

Ve dnech 5. – 7. června se vydali žáci 9. třídy na školní výlet do Olomouce.

První den navštívili ZOO Olomouc, vylezli na Svatý Kopeček a podívali se i domu prarodičů Jiřího Wolkera. Večer se ubytovali v Domově dětí a mládeže kousíček od olomouckého centra města.

Druhý den ráno deváťáci vyjeli vlakem do blízké obce, kde za dohledu instruktorů sjeli kus řeky Moravy na raftech. Poté, co naštěstí bez újmy na zdraví, životech i majetku dorazili do cíle a někteří jedinci se vykoupali při vodní bitvě, se všichni rychle převlékli a vyrazili do obchodního centra Šantovka. Mohli si vybrat ze dvou filmů – „Cool Girl“ a „Rychle a zběsile 10“. Cesta zpět na ubytovnu vedla přes okouzlující noční centrum Olomouce.

Třetí a poslední den se žáci vydali na laser game a pokochali se v Rozáriu Výstaviště Flóra Olomouc. Pak již následovalo rozloučení s městem a cesta domů.

Deváťáci si celý výlet i přes nepříliš příznivé počasí opravdu užili.