29.06.2023 – Branný den

Předposlední den školního roku jsme strávili venku přírodě a velmi aktivně. Letošní branný den byl zaměřen na dopravní výchovu.

Bylo vytvořeno 12 družstev a patronát nad každým z nich dostal jeden deváťák. Následně byli všichni žáci školy rozlosováni do těchto družstev tak, aby v každé skupině byli zástupci z každé třídy na škole. Jednotlivá družstva tak jsou velmi pestrá a žáci se alespoň lépe poznají navzájem napříč školou.

Na 12 stanovištích pak družstva plnila rozmanité úkoly:

• poháněla pneumatiky
  • převážela míče v zahradnických kolečkách
  • lepila duši v jízdním kole
  • poznávala a zapamatovávala si dopravní značky
  • převážela stavbu z kostek na skateboardu
  • dokázala správně vybavena na kole převézt kelímek s vodou
  • přenášela zraněného na nosítkách
  • plnila test z dopravní výchovy
  • skládala puzzle
  • jezdila slalom na koloběžkách
  • snažila se navigovat zrakově postiženého (vybaveného speciálními brýlemi)
  • v Restě poskytovala první pomoc

Na konci branného dne byly výkony družstev vyhodnoceny a první 3 místa byla odměněna malou pozorností.

1. místo: družstvo č. 9  – „Strahovická šlechta“ (Tomáš Závěšický, Daniel Ondila, Mikuláš Chrobaczek, Adam Latka, Maxmilián Brandejs, David Levay, Karolína Josefusová, Nhu Thai Hoa Vu, Laura Dudová, Denis Stoček, Michael Bystryčan, Adam Stošek)
  2. místo: družstvo č. 11 – „Hnědá šlichta“ (Aneta Kamrádová, Kryštof Musila, Jakub Bajgar, Rozárie Juchelková, Valerie Kamrádová, Kryštof Gřeš, Patrik Jaroš, Sofie Moravcová, Adam Žůrek, Adéla Hillová, Gabriel Merička, Valentýna Hradilová, Lukáš Gatnar)
  3. místo: družstvo č. 8 – „Tým číslo 8“ (Petr Halfar, Matěj Kovář, Justýna Josefusová, David Josefus, Michaela Rainerová, Oliver Šuba, Tobias Nevřela, Sebastian Polach, Jakub Křižák, Anastázie Klučarová)

Na závěr se všichni zúčastnění se zchladili nanukem.

Za dnešní vydařený branný den patří díky všem, kteří se podíleli na jeho přípravě a realizaci a také všem, kteří si jej přišli užít. Ti, kteří zůstali doma, o hodně přišli.