Hudební přednášky pana Macků

Ve středu 31. 1. 2018 byli naši žáci za svou pololetní práci odměněni nejen vysvědčením, ale také „vzdělávacím relaxem“ v podobě hudebních přednášek pana Mgr. Pavel Josef Macků, Ph.D.

Žáci 1. stupně byli rozděleni do 3 skupin, neboť součástí jejich přednášky „Hudební cesta časem“ byl i dobový tanec „bránl“. Kromě toho se však děti dověděly spoustu zajímavých informací o tom, jak se hudba vyvíjela a které osobnosti se na jejím vývoji velkou měrou podílely.

Žáci 2. stupně pak ve dvou skupinách navštívili mezioborově koncipovanou přednášku „Vývoj hudebních nástrojů od pravěku po současnost“, na které mohli zhlédnout a uslyšet na 50 hudebních nástrojů!

Žáci i přítomné paní učitelky si z těchto přednášek odnesli spoustu zajímavých informací a nových poznatků.