28.03.2023 – Technická soutěž ve virtuálním svařování

Úterý 28. 3. bylo nejen „Dnem učitelů“, ale také dnem konání “Soutěže ve virtuálním svařování”, kterou pořádala Střední škola technická v Opavě – tzv. “KOLOFÍK”, pod patronací firmy Brano Group a EWM.

Hlavním úkolem pro soutěžící bylo provést několik koutových svarů ve virtuálním prostředí s pomocí tzv. virtuálních svářeček. Tyto profesionální svářecí přístroje, které slouží ve firmách k zaškolování nových pracovníků a testování profesionálních svářečů, vyhodnotily kvalitu svarů provedených našimi soutěžícími a stanovily výsledné parametry.

V klání jednotlivců se z celkového počtu 48 soutěžících na 1. místě umístil náš žák VIII. B – Mikuláš Chrobaczek.

V týmové soutěži celkem 16 týmů náš tým ve složení: Šimon Slavík (7. tř.), Mikuláš Chrobaczek (8. B) a  Kryštof Musila (9. tř.) obsadil 1. místo.

Všem soutěžícím moc blahopřeji a přeji mnoho úspěchů i v dalších soutěžích.