27.06.2024 – Branný den

Ve čtvrtek 27. června jsme pro žáky naší školy připravili zábavné dopoledne s brannou tématikou.

Již tradičně byly děti rozlosovány do 12 týmů napříč ročníky – tento systém se nám velmi osvědčil, neboť se tak mohou lépe poznat žáci, kteří kolem sebe jinak dennodenně jen procházejí.

Na 12 stanovištích pak týmy plnily tyto úkoly:

1. První pomoc – stanoviště Českého červeného kříže – záchrana člověka s řeznou ranou a krvácením a záchrana dusícího se člověka
  2. První pomoc – stanoviště Českého červeného kříže – bezvědomí a resuscitace
  3. První pomoc – stanoviště Českého červeného kříže – popáleniny a zlomenina
  4. Lukostřelba – střelba na cíl
  5. Softball – odpalování míčku
  6. Safer pogo bouncer – využití speciální pomůcky na přeskákání vzdálenosti
  7. Džberovka – naplnění vodou a zásah cílů vodním proudem
  8. Přenášení spolužáka pomocí nosítek
  9. Luštění s hledáním indicií
  10. Pavoukova kostka – koordinační cvičení skupin
  11. Hobby horsing – štafetová „jízda“ s překážkami