26.01.2024 – Soutěž HuSA na Mendelově gymnáziu v Opavě

V pátek 26. 1. se 3 týmy ve složení Jan Pekárek, Sabina Zajíčková a Tatiana Dubělčíková za tým Žížalky, Richard Marzoll, Sofie Zetochová a Matěj Mrovec za tým Prajzáci a Marek Josefus, Kryštof Kamrád a Jakub Bajgar za tým Historikové z řad devátých tříd zúčastnily Humanitní soutěže s angličtinou – HuSA.

Tato soutěž byla věnována 140. výročí založení města Opavy. Probíhala na Mendelově gymnáziu a ve Slezském zemském muzeu v Opavě.

Soutěž byla rozdělena na 4 části: Angličtinu, OV, Dějepis a ČJ. Dějepisná část probíhala v již zmiňovaném muzeu, kde soutěžící pracovali s informacemi o rodu Lichtenštejnů. V anglické části si žáci měli připravit za půl hodiny plán pro studenta z Británie (památky, které navštíví, jídlo, ubytování, atd.), který přijede na jeden den do Opavy. Nejlépe dopadl tým Žížalek, který se z celkového počtu 40 týmů umístil na 2. pozici! Tým Historiků se skončil na 11. místě, Prajzáci skončili sedmí.

Soutěž i krásné ceny si všichni velmi užili.

Richard Marzoll, 9. B