25.05.2024 – Děti sobě – den pro děti i rodiče

Fotografie i videa jsou zpracována!!! Děkujeme všem návštěvníkům za účast, vytvoření skvělé atmosféry i finanční podporu! A také za skvělý sladký raut – někteří u nás ještě máte krabičky a dózy!

V sobotu 25. 5. 2024 se v areálu ZŠ uskutečnila akce DĚTI SOBĚ, ve která se spojil tradiční Den dětí pořádaný Spolkem rodičů dohromady s programem dětí, který si pro rodiče dobrovolně připravily.

Jelikož se nám v tento den do programu zapojilo i semifinále MS v hokeji, byla projekce zápasu spuštěna ještě před oficiálním začátkem akce. Zahájení ale podle plánu proběhlo v 15h přivítáním účastníků paní ředitelkou a následně blokem programu, který si připravila Mateřská škola. V tu dobu také zahájili činnost deváťáci, kteří si pro děti připravili soutěže na stanovištích v areálu školy.

Soutěže probíhaly letos v indiánském duchu – děti si tedy vyzkoušely střelbu z luku, plížení, skládání totemu, „jízdu na koni“ v hobbyhorsingové podobě, poznávaly zvířata podle obrysů, vyráběly čelenky, rýžovaly zlato, házely tomahawkem či vyplňovaly kvíz. Za odměnu si pak mohly vylosovat nějakou dobrůtku z tajemné bedny a dostaly nanuk.

Mezitím proběhla další vystoupení dětí dle sestaveného harmonogramu. Na řadu přišel i nohejbalový turnaj „O pohár ředitelky školy“. Během celého nabitého odpoledne měli všichni návštěvníci možnost občerstvit se spoustou dobrot, zkusit vyhrát v kole štěstí, děti si mohly zaskákat na dvou nafukovacích hradech, všichni fanoušci samozřejmě mohli fandit hokeji.

Závěr programu patřil žákům deváté třídy, kteří si ještě společně s nadšením zazpívali několik písní. Slibovaná diskotéka pak již neměla příliš dlouhého trvání, protože doba značně pokročila a dostavila se také únava.

Těšíme se na další ročník!