11.11.2022 – Znáš svůj kraj aneb cesta do přírody

V pátek 11. 11. se žáci naší školy zúčastnili soutěže Znáš svůj kraj aneb cesta do přírody, kterou uspořádala Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství AHOL v Ostravě, pod záštitou města Ostravy a společnosti Moravian-Silesian Tourism.

Naši školu reprezentoval tým deváťáků ve složení: Matyáš Gřeš, Julie Kremserová Kryštof Musila, Nicolle Nevřelová, Anna Obrusníková a Daniel Ondila.

Žáci plnili různé úkoly a kvízy na téma cestovní ruch v Moravskoslezském kraji, čekal je zeměpisný vědomostní kvíz, skládání puzzlí s chráněnými oblastmi Moravskoslezského kraje, poznávali krajové speciality a významné osobnosti našeho kraje, připravili vlastní míchaný nápoj a před porotou prezentovali předem připravený cyklovýlet na Podhradí.

Deváťáci se sice na stupních vítězů neumístili, ale zaslouží si pochvalu za velké nasazení a reprezentaci naší školy. Díky celému týmu!

Alena Němcová