06.06.2023 – Přednáška pro osmáky

V úterý 6.6. 2023 byla pro žáky osmého ročníku připravena přednáška o rizikovém chování dětí a mládeže z pohledu sociální kurately.

Přednášku vedla zkušená lektorka z úseku Sociálně-právní ochrany dětí z Kravař. Žáci se dozvěděli spoustu důležitých informací týkajících se OSPODu, např. jaká je jeho úloha, kdo se na něho může obrátit, od kolika let a za co jsou žáci zodpovědní, co svými činy mohou způsobit svým rodičům atd. Přednáška byla protkána reálnými příběhy dětí a rodin, se kterými se paní lektorka ve své práci setkala.

Žáci dostali tip na aplikaci NEPANIKAŘ, která může představovat první pomoc při psychických obtížích…

Stejná přednáška je připravena i pro žáky devátého ročníku, a to na čtvrtek 15. 6. 2026.